SMP100LC-90
- Manufacturer Part Number:
- SMP100LC-90
- Part of Description:
- THYRISTOR 90V 400A DO214AA
- Capacitance :
- 80pF
- Current - Hold (Ih) :
- 150 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 100 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 400 A
- Voltage - Breakover :
- 125V
- Voltage - Off State :
- 90V