TISP7180F3DR-S
- Manufacturer Part Number:
- TISP7180F3DR-S
- Part of Description:
- THYRISTOR 145V 175A 8SOIC
- Capacitance :
- 47pF
- Current - Hold (Ih) :
- 150 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 45 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 175 A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Voltage - Breakover :
- 180V
- Voltage - Off State :
- 145V
- Voltage - On State :
- 5 V