TISP4395H3BJR-S
- Manufacturer Part Number:
- TISP4395H3BJR-S
- Part of Description:
- THYRISTOR 320V 300A DO214AA
- Capacitance :
- 55pF
- Current - Hold (Ih) :
- 150 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 100 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 300 A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- DO-214AA, SMB
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMB (DO-214AA)
- Voltage - Breakover :
- 395V
- Voltage - Off State :
- 320V
- Voltage - On State :
- 3 V