TISP4400M3BJR-S
- Manufacturer Part Number:
- TISP4400M3BJR-S
- Manufacturer/Brand:
- Bourns Inc.
- Part of Description:
- THYRISTOR 300V 220A DO214AA
- Manufacturer :
- Bourns Inc.
- Product Category :
- TVS - Thyristors
- Capacitance :
- 50pF
- Current - Hold (Ih) :
- 350 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 50 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 220 A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Elements :
- 1
- Package / Case :
- DO-214AA, SMB
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMB (DO-214AA)
- Voltage - Breakover :
- 400V
- Voltage - Off State :
- 300V
- Voltage - On State :
- 3 V