TISP4P020L1NR-S
- Manufacturer Part Number:
- TISP4P020L1NR-S
- Part of Description:
- THYRISTOR 12V 30A SC74A
- Capacitance :
- 6pF
- Current - Hold (Ih) :
- 10 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 18 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 30 A
- Package / Case :
- SC-74A, SOT-753
- Supplier Device Package :
- SOT-23-5
- Voltage - Breakover :
- 20V
- Voltage - Off State :
- 12V