P1500SDLRP
- Manufacturer Part Number:
- P1500SDLRP
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- THYRISTOR 140V 1KA DO214AA
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- TVS - Thyristors
- Capacitance :
- 90pF
- Current - Hold (Ih) :
- 50 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 200 A
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 1 kA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Elements :
- 1
- Package / Case :
- DO-214AA, SMB
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-214AA
- Voltage - Breakover :
- 180V
- Voltage - Off State :
- 140V
- Voltage - On State :
- 4 V