SDP0240T023G5RP
- Manufacturer Part Number:
- SDP0240T023G5RP
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- THYRISTOR 24V 50A SC74A
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- TVS - Thyristors
- Capacitance :
- 5pF
- Current - Hold (Ih) :
- 30 mA
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- Current - Peak Pulse (8/20µs) :
- 50 A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Elements :
- 1
- Package / Case :
- SC-74A, SOT-753
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOT-23-5
- Voltage - Breakover :
- Voltage - Off State :
- 24V
- Voltage - On State :
- 4 V