IXBOD1-26RD
- Manufacturer Part Number:
- IXBOD1-26RD
- Manufacturer/Brand:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Part of Description:
- IC DIODE MODULE BOD 0.2A 2600V
- Manufacturer :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Product Category :
- TVS - Mixed Technology
- Applications :
- High Voltage
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Circuits :
- 3
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- BOD
- Technology :
- Mixed Technology
- Voltage - Clamping :
- 2600V (2.6kV)