SMB10J13A
- Manufacturer Part Number:
- SMB10J13A
- Manufacturer/Brand:
- Lumimax Optoelectronic Technology
- Part of Description:
- TVS SMD 13V 1000W Uni-direction
- Manufacturer :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 46.67A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Power - Peak Pulse :
- 1000W (1kW)
- Supplier Device Package :
- SMB-F
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 14.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 21.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 13V