SM4NT360A-Q1
Manufacturer Part Number:
SM4NT360A-Q1
Part of Description:
TVS SMD 360V 400W Uni-direction
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
690mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
403V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
582V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
360V