SM4NT51CA-Q1
Manufacturer Part Number:
SM4NT51CA-Q1
Part of Description:
TVS SMD 51V 400W Bi-directional
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.86A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V