SM6NT78CA-Q1
Manufacturer Part Number:
SM6NT78CA-Q1
Manufacturer/Brand:
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Part of Description:
TVS SMD 78V 600W Bi-directional
Manufacturer :
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.77A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
SOD-123NT
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SOD-123NT
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V