SMB10J45CA-Q1
Manufacturer Part Number:
SMB10J45CA-Q1
Manufacturer/Brand:
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Part of Description:
TVS SMD 45V 1000W Bi-directiona
Manufacturer :
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
13.83A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
1000W (1kW)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMB-F
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V