SMA6SF8.5A
- Manufacturer Part Number:
- SMA6SF8.5A
- Part of Description:
- TVS SMD 8.5V 600W Uni-direction
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 41.6A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 9.44V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 14.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 8.5V