SM4NT40CA-Q1
Manufacturer Part Number:
SM4NT40CA-Q1
Part of Description:
TVS SMD 40V 400W Bi-directional
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.21A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
64.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
40V