SMAKNT700CA-Q1
- Manufacturer Part Number:
- SMAKNT700CA-Q1
- Part of Description:
- TVS SMD 700V 1000W Bi-direction
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 890mA
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Power - Peak Pulse :
- 1000W (1kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 782V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 1.133kV
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 700V