SMB10J17A
- Manufacturer Part Number:
- SMB10J17A
- Manufacturer/Brand:
- Formosa Microsemi Co., Ltd.
- Part of Description:
- TVS SMD 17V 1000W Uni-direction
- Manufacturer :
- Formosa Microsemi Co., Ltd.
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 36.33A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Power - Peak Pulse :
- 1000W (1kW)
- Supplier Device Package :
- SMB-F
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 18.9V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 27.6V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 17V