SM4NT28A
- Manufacturer Part Number:
- SM4NT28A
- Manufacturer/Brand:
- Formosa Microsemi Co., Ltd.
- Part of Description:
- TVS SMD 28V 400W Uni-directiona
- Manufacturer :
- Formosa Microsemi Co., Ltd.
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 8.82A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SOD-123NT
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-123NT
- Type :
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 31.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 45.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 28V