SMA6SF12A
- Manufacturer Part Number:
- SMA6SF12A
- Manufacturer/Brand:
- Formosa Microsemi Co., Ltd.
- Part of Description:
- TVS SMD 12V 600W Uni-directiona
- Manufacturer :
- Formosa Microsemi Co., Ltd.
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 30.1A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SMA-FL
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMA-SF
- Type :
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 13.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 19.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12V