ESD12VD7-TP-HF
- Manufacturer Part Number:
- ESD12VD7-TP-HF
- Manufacturer/Brand:
- Micro Commercial Co
- Part of Description:
- ESD SUPPRESSOR DIODE
- Manufacturer :
- Micro Commercial Co
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 30pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5.4A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SOD-723
- Power - Peak Pulse :
- 128W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Last Time Buy
- Supplier Device Package :
- SOD-723
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 13.5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 23.7V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12V (Max)