SMCJ150C M6
Manufacturer Part Number:
SMCJ150C M6
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor Corporation
Part of Description:
TVS DIODE 1500W DO214AB SMC
Manufacturer :
Applications :
Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Breakdown (Min) :
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
266V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
150V