ESDSLC18VAE1-TP
- Manufacturer Part Number:
- ESDSLC18VAE1-TP
- Manufacturer/Brand:
- Micro Commercial Co
- Part of Description:
- TVS DIODE 18VWM 40VC 0201
- Manufacturer :
- Micro Commercial Co
- Capacitance @ Frequency :
- 0.3pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 3.3A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Power - Peak Pulse :
- 120W
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 0201
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 19V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 40V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 18V (Max)