5.0SMDJ11A-H
Manufacturer Part Number:
5.0SMDJ11A-H
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AB
Manufacturer :
Bourns Inc.
Applications :
Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
274.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V