BZG04-8V2TR
Manufacturer Part Number:
BZG04-8V2TR
Part of Description:
TVS DIODE 8.2VWM 14.8VC DO214AC
Capacitance @ Frequency :
1200pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20.3A
Power - Peak Pulse :
300W
Voltage - Breakdown (Min) :
9.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.2V