SM6S24HE3/2D
Manufacturer Part Number:
SM6S24HE3/2D
Part of Description:
TVS DIODE 24VWM 43VC DO218AB
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
107A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
4600W (4.6kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
43V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V