ESDH12VD1-TP
Manufacturer Part Number:
ESDH12VD1-TP
Manufacturer/Brand:
Micro Commercial Co
Part of Description:
TVS DIODE 12VWM 35VC SOD123
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Capacitance @ Frequency :
620pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
120A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123
Power - Peak Pulse :
4200W (4.2kW)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SOD-123
Voltage - Breakdown (Min) :
13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V (Max)