BZG04-9V1TR
Manufacturer Part Number:
BZG04-9V1TR
Part of Description:
TVS DIODE 9.1VWM 15.7VC DO214AC
Capacitance @ Frequency :
1100pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
19.1A
Power - Peak Pulse :
300W
Voltage - Breakdown (Min) :
10.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
15.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
9.1V