BZG04-91TR
Manufacturer Part Number:
BZG04-91TR
Part of Description:
TVS DIODE 91VWM 152VC DO214AC
Capacitance @ Frequency :
243pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2A
Power - Peak Pulse :
300W
Voltage - Breakdown (Min) :
104V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
152V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
91V