BZG04-56TR
Manufacturer Part Number:
BZG04-56TR
Part of Description:
TVS DIODE 56VWM 94.4VC DO214AC
Capacitance @ Frequency :
291pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.2A
Power - Peak Pulse :
300W
Voltage - Breakdown (Min) :
64V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
94.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
56V