BZG04-51TR
Manufacturer Part Number:
BZG04-51TR
Part of Description:
TVS DIODE 51VWM 86.5VC DO214AC
Capacitance @ Frequency :
310pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.5A
Power - Peak Pulse :
300W
Voltage - Breakdown (Min) :
58V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
86.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V