BZG04-220TR
Manufacturer Part Number:
BZG04-220TR
Part of Description:
TVS DIODE 220VWM 380VC DO214AC
Capacitance @ Frequency :
120pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
800mA
Power - Peak Pulse :
300W
Voltage - Breakdown (Min) :
251V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
380V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
220V