BZG04-180TR
Manufacturer Part Number:
BZG04-180TR
Part of Description:
TVS DIODE 180VWM 305VC DO214AC
Capacitance @ Frequency :
131pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1A
Power - Peak Pulse :
300W
Voltage - Breakdown (Min) :
208V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
305V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
180V