BZG04-15TR
Manufacturer Part Number:
BZG04-15TR
Part of Description:
TVS DIODE 15VWM 25.6VC DO214AC
Capacitance @ Frequency :
710pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
11.7A
Power - Peak Pulse :
300W
Voltage - Breakdown (Min) :
16.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
25.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V