BZG04-62TR3
Manufacturer Part Number:
BZG04-62TR3
Part of Description:
TVS DIODE 62VWM 103.5VC DO214AC
Capacitance @ Frequency :
280pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2.9A
Power - Peak Pulse :
300W
Voltage - Breakdown (Min) :
70V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
62V