BZG04-33TR3
Manufacturer Part Number:
BZG04-33TR3
Part of Description:
TVS DIODE 33VWM 54.1VC DO214AC
Capacitance @ Frequency :
420pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.5A
Power - Peak Pulse :
300W
Voltage - Breakdown (Min) :
37V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
54.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V