BZG04-200TR3
Manufacturer Part Number:
BZG04-200TR3
Part of Description:
TVS DIODE 200VWM 336VC DO214AC
Capacitance @ Frequency :
122pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
900mA
Power - Peak Pulse :
300W
Voltage - Breakdown (Min) :
228V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
336V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
200V