BZG04-150TR3
Manufacturer Part Number:
BZG04-150TR3
Part of Description:
TVS DIODE 150VWM 249VC DO214AC
Capacitance @ Frequency :
140pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.2A
Power - Peak Pulse :
300W
Voltage - Breakdown (Min) :
168V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
249V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
150V