BZG04-11TR3
Manufacturer Part Number:
BZG04-11TR3
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 11VWM 18.9VC DO214AC
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
850pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15.9A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
300W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
12.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V