15KPA75C-B
Manufacturer Part Number:
15KPA75C-B
Part of Description:
TVS DIODE 75VWM 128.1VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
123.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
78.98V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
128.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V