15KPA51-B
Manufacturer Part Number:
15KPA51-B
Part of Description:
TVS DIODE 51VWM 87.05VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
182.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
53.73V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.05V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V