15KPA45C-B
Manufacturer Part Number:
15KPA45C-B
Part of Description:
TVS DIODE 45VWM 76.44VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
207.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakdown (Min) :
47.39V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
76.44V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V