15KPA36C-B
Manufacturer Part Number:
15KPA36C-B
Part of Description:
TVS DIODE 36VWM 62.79VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
252.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
37.89V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
62.79V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V