15KPA33C-B
Manufacturer Part Number:
15KPA33C-B
Part of Description:
TVS DIODE 33VWM 57.44VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
276.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
34.79V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
57.44V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V