15KPA28C-B
Manufacturer Part Number:
15KPA28C-B
Part of Description:
TVS DIODE 28VWM 49.88VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
317.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
29.48V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
49.88V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V