15KPA18-B
Manufacturer Part Number:
15KPA18-B
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 18VWM 32.45VC P600
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
488.7A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakdown (Min) :
18.95V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.45V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V