15KPA180-B
Manufacturer Part Number:
15KPA180-B
Part of Description:
TVS DIODE 180VWM 302.93VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
52.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
189.54V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
302.93V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
180V