MAPLAD6.5KP54A
Manufacturer Part Number:
MAPLAD6.5KP54A
Manufacturer/Brand:
Microsemi Corporation
Part of Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC MINI-PLAD
Manufacturer :
Microsemi Corporation
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
74.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
6500W (6.5kW)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Mini-PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V