20KPA280-B
Manufacturer Part Number:
20KPA280-B
Part of Description:
TVS DIODE 280VWM 473.55VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
44.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
20000W (20kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
295.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
473.55V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
280V