20KPA24C-B
Manufacturer Part Number:
20KPA24C-B
Part of Description:
TVS DIODE 24VWM 43.26VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
490.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
20000W (20kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
25.34V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
43.26V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V