30KPA66C-B
Manufacturer Part Number:
30KPA66C-B
Part of Description:
TVS DIODE 66VWM 112.35VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
283.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakdown (Min) :
69.65V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
112.35V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
66V